Obserwatorzy

piątek, 11 marca 2016

Wiosenno - świąteczny koszyczek

"Posiadasz dziś wszystko to, co jest potrzebne by dzień jutrzejszy uczynić lepszym. Nic jednak nie wydarzy się samo..."
-autor nieznany 

Koleżanka poprosiła mnie o wykonanie koszyczka na Wielkanoc.
Znalazła w sieci zdjęcie i bardzo jej się spodobał, do tego stopnia że owa fotka trafiła do mnie z zapytaniem "czy nie dała bym rady?"
Radę to może by i dała, jednak wcześniej musiałam się upewnić że autorka koszyczka ze zdjęcia nie będzie miała nic przeciwko. Tak więc poszukałam twórcę i grzecznie zapytałam o zgodę, a gdy dostałam zielone światło.... powstało takie cosik.

Oczywiście jak się domyślacie, koszyczek wypleciony jest od podstaw, a środek wyściełany lekko przeźroczystą tkaniną co nadaje mu zwiewności. 
A dla zainteresowanych link do oryginału  >>klik<<

Koleżance tak się spodobał że poprosiła mnie o kolejny dla siostry, tak więc zabieram się do pracy. Bo z pozoru wydaje się niedbały , lecz uzyskanie odpowiedniego efektu wcale takie proste nie jest. 
Aczkolwiek teraz już wiem co i jak więc powinno pójść łatwiej.

9 komentarzy :

 1. Jestem pełna podziwu dla Ciebie że jeśli robisz pracę "zainspirowaną" inną/kopie/reprodukcję (niepotrzebne skreślić) to pytasz o zgodę twórcy, rzadko się to zdarza, a praca naprawdę piękna i zapiszę sobie ją na przyszłość :) Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Normalnie jestem zachwycona pracą ,niby koszyczek wydaje się niedbały ,ale ja wiem ,że tam jest wielka dbałość o szczegóły :)

  OdpowiedzUsuń
 3. cudeńko śmiem stwierdzić że dużo ładniejszy niż inspiracja
  pozdrawiam Marzena z Piotrkowa Tryb

  OdpowiedzUsuń
 4. Aniu jak zrobiłaś go na podstawie zdjęcia to ja chylę czoła. Jest świetny, ten ażur otulony zwiewnym tiulem robi niesamowite wrażenie . Piękny jest ten koszyczek. Drugi bedzie pewnie jeszcze ładniejszy.
  POzdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 5. Prześliczny koszyczek :)
  pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń