Obserwatorzy

sobota, 1 listopada 2014

CREATIVE BLOG TOUR

"Prawdziwa podróż ku odkryciu składa się nie z poszukiwania nowych pejzaży, lecz obserwacji nowymi oczami."
Marcel Proust

Dzisiaj chcę wam opowiedzieć o zabawie, do której zaprosiła mnie
Dorota z bloga "Wiklinowe wariacje"


CREATIVE BLOG TOUR to  wędrówka po kreatywnych blogach i poznawanie kolejnych twórczych i utalentowanych osób.  Zabawa ta polega na poznaniu się bliżej, zaprezentowaniu szerszej widowni naszego bloga, oraz co najważniejsze na pokazaniu swojej twarzy, znamy się niekiedy tylko z awatarka więc zabawa pomoże nam bliżej się zaprezentować. W zabawie chodzi o to, żeby odpowiedzieć na kilka pytań i nominować przynajmniej trzy blogi, które według nas na to zasługują. Oprócz tego należy podlinkować bloga osoby, która nas nominowała. Nominowany ma na to tydzień.


Proszę więc: oto Dorotka, którą obserwuję (a właściwie jej bloga) już jakiś czas, a teraz dzięki zabawie mam wyobrażenie o tym jak wygląda i częściowo poznać. Bardzo miło , że pomyślała właśnie o moim blogu i o mojej osobie. Dorota tworzy różne rzeczy, głównie z wikliny papierowej, które zadziwiają swoją pomysłowością jak i  wykonaniem. Zresztą zapraszam jeszcze raz do Dorotki - przekonajcie się same :)

 1. Nad czym obecnie pracuję?
No cóż , u mnie jak zwykle zaczętych jest równolegle kilka prac. Ale te które powinnam skończyć w najbliższym czasie to samochód, motocykl, kula ze storczykami oraz smoczek.W zasadzie wszystkie prace są już znane, czyli nic nowego, to jednak w każdej zastosowałam coś czego nie było w pracach poprzednich. Samochód nie będzie tym razem schowkiem na alkohol lecz na kluczyki, motocykl będzie w rozmiarze XXl, kula kwiatowa będzie z kwiatami ale nie z krepiny, no a smoczek? Sami niebawem zobaczycie :)
2. Czym moja praca różni się od innych (w tej branży) ?
To pytanie skłoniło mnie do kilku przemyśleń. W pierwszej chwili chciałam napisać, że wkładam w moją pracę dużo serca i część duszy, ale doszłam do wniosku, że to cecha która akurat łączy większość twórców rękodzieła. Bardzo trudno jest określić co tak naprawdę nas wyróżnia. Wydaje mi się, że składa się na to splot wydarzeń, różnych uczuć, posiadanych na daną chwilę materiałów, indywidualnych predyspozycji, oraz mojej wizji na wykonanie danego przedmiotu. Ale czy na pewno?

3. Dlaczego piszę bloga o tym co robię i tworzę?
Tworzę, bo jest to moja odskocznia, od codziennej rutyny. Tworzę, aby zobaczyć uśmiech na buzi ludzi gdy uda mi się stworzyć coś wyjątkowego i potrzebnego. 
A dlaczego piszę? Nie wiem, może dlatego że mam jakąś taką dziwną potrzebę, żeby zostawić jakiś namacalny dowód tego, że nie zmarnowałam czasu. A blog jest po to, żeby mogła się pochwalić tymi efektami. Blogowanie wciąga i chociaż czasem rzadko piszę, to zawsze lubię zaglądać w to moje miejsce. Nawet jak nie piszę, to na blogu bywam. No i lubię czytać Wasze komentarze :)

4. Jak wygląda mój proces tworzenia?
To zależy, co mam zamiar zrobić. Czasem miewam tysiąc pomysłów na minutę i miliony zaplanowanych projektów, ale finalnie jedynie garstka z nich ma możliwość ujrzeć światło dzienne. Ale zawsze: najpierw jest pomysł, potem jest chaos, a następnie sprzątanie. No i na samym końcu oczywiście obowiązkowa sesja fotograficzna :)

Do zabawy chciałabym zaprosić trzy wspaniałe dziewczyny: 
  


Mariola z bloga Decokuferek.
Cudowna dziewczyna, artystka rękodzielniczka. Tworzy zarówno z masy solnej niepowtarzalne aniołki jak i z wikliny papierowej inne cuda. Jej prace charakteryzują się delikatnością i pastelowymi, delikatnymi kolorami. 
Cały czas jestem pod ogromnym wrażeniem jej talentu. Zapraszam Was wszystkich do odwiedzenia jej bloga.

  

Kolejna dziewczyna jaką warto odwiedzić i poznać jest Justyna z bloga Jasminy rękodzieło . Jej domena to wiklina papierowa. To mistrzyni wyplatania koszyczków jedną rurką. Jej prace są wspaniale dopracowane i idealnie równiutkie. Wierzcie mi, są tak perfekcyjne że aż charakterystyczne :)
I jeszcze Marzenka z bloga Majka art
Marzenkę miałam okazje poznać osobiście, podczas Kieleckich Targów. Widziałam jej prace na żywo i żadne zdjęcia nie są w stanie oddać ich charakteru. Tworzy w różnych technikach. Zarówno wiklina papierowa jak i szycie nie są jej obce. Prowadzi bloga niedługo, ale wart jest tego by zapoznało się z nim szersze grono. Naprawdę polecam.


Dziękuję Dorotce za zaproszenie do zabawy...a Was zapraszam do świata wytypowanych dziewczyn , naprawdę warto :)

4 komentarze :

 1. Witaj :)
  I ja u Ciebie przycupnę. Nominacja do CBT jak najbardziej Ci się należała :) To pokazanych przez Ciebie dziewczyn na pewno zajrzę. Mnie też podoba się ta zabawa, można sobie powędrować po róznych blogach, poznać różne techniki, jak po nitce :)
  Dziękuję za wizytę u mnie i życzę powodzenia :)
  Pozdrawiam Efka

  OdpowiedzUsuń
 2. Dziękuję za wyróżnienie :) Cieszę się że mój blog okazał się na tyle kreatywny i godny polecenia :) Dziękuję i pozdrawiam <3

  OdpowiedzUsuń
 3. Dziękuję, jest mi bardzo miło!! :) Oczywiście jak tylko znajdę trochę wiecej wolnego czasu to pociągnę zabawę dalej. Pozdrawiam cieplutko :*

  OdpowiedzUsuń